Tisk

Knihárna

Falcování | Co umí | Vazba V1 | Vazba lepená V2 - WOHLENBERG QUICKBINDER | Přesné řezání

Nedílnou součástí každého polygrafického provozu by měla být i vlastní knihárna. Málokterá tiskárna je však soběstačná a disponuje vlastní knihárnou. Tiskárna Polygraf vsadila na velmi kvalitní výbavu v dokončujícím zpracování a díky vlastní knihárně není nutná kooperovat s jinými provozy ve většině zpracovávaných zakázek. Vlastní knihárna nejen že uspoří výrobní čas při zhotovení zakázky a umožní dodat zakázku dříve, ale především umožňuje dodat zákazníkovi výrobek za podstatně výhodnější cenu než tiskárny s nutností kooperovat.
Širokým spektrem knihařských strojů a zařízení pokrýváme nejen veškerou standardní potřebu dokončující zpracování tiskovin, ale díky dalším specializovaným zařízením můžeme nabídnou v rámci vlastního provozu i mnoho speciálních služeb, které musí většina ostatních tiskáren kooperovat.

Vlastníme mimochodem tato vybraná zařízení:
Nítošička Meccanotechnica Universum – šití složek i plochých archů pro vazbu V4, V8
Automatická lepička krabiček pro 4 bodové lepení Duran Omega Allpro 110
LINKA na vazbu V2/V4 – Wohlenberg Quickbinder
LINKA na vazbu V1 – HOHNER HSB 9000
Skládací automat MBO T530 6+4+1 lomy, formát B2
Skládací automat MBO T530 6+1 lomy, formát B2
Skládací automat MBO K8 6+3 lomy, formát B1
Skládací automat MBO K800SKTL 6+3 lomy, formát B1
Laminovací automat Foliant Polux SF760, formát B1
Řezací centrum WOHLENBERG 132 TS (střásací zařízení Baumann BSB 3L, vykladač Baumann BA 3N)
Řezací centrum Schneider-Senator E115
Řezací centrum Schneider-Senator S80
Automatický trojřez WOHLENBERG
Výsekový automat Heidelberg KAMA-TS74, formát B2
Grafopress
Kroužková vazba Twin wire
Vrtačka papíru Dürselen pro přesné vrtání až 4 děr najednou
2x Bigovací/perforovací stroj PD 70/75
Snašecí stroj S59 Miláno 12 věží pro snášení do formátu B4

Falcování - skládání

Speciální falcování – skládání

Speciální služby jsme zajistili díky investici do nejmodernější technologie skládacích automatů od špičkového světového výrobce MBO. Jedná se o výjimečně variabilní stroje umožnující celý sortiment požadovaných skladů.

Co naše skládací stroje umí?
Disponují vstupem papíru o formátu max. B1 a min. A6. Variabilní provedení strojů umožňuje sestavení a sklady v max. konfiguraci až 10 paralelních lomů + křížový lom. Na těchto strojích dokážeme zpracovat papíry od 40 do 250 gramů plošné hmotnosti.

Co naše skládací stroje umí?

Disponují vstupem papíru o formátu max. B1 a min. A6. Variabilní provedení strojů umožňuje sestavení a sklady v max. konfiguraci až 6 paralelních lomů + křížový lom. Na těchto strojích dokážeme zpracovat papíry od 70 do 250 gramů plošné hmotnosti.

Vazba V1:

Hohner HSB 9000 – plně automatizovaná moderní průmyslová složková linka pro vazbu V1 s výkonem až 9000 vazeb za hodinu. Linka má 8 automatických složkových stanic (1. plochá) + ruční nahazování, obálkovací stanici, šící jednotku (4 šicí hlavy), velmi přesný trojřez a vykladač. Automatické přenastavení stroje umožňuje změnu formátu v řádu několika málo minut. Vysoká kvalita hřbetu vazby V1 je zaručena automatickou obálkovací stanicí s předbigováním obálky.

Vazba lepená V2 - WOHLENBERG QUICKBINDER

Moderní stroj WOHLENBERG QUICKBINDER zajištuje tiskárně perfektní lepenou vazbu V2. Linka disponuje plně automatickým seřízením všech důležitých funkcí jako je například nastavení šířky bloku, formát. Vysoce kvalitní a vysoce výkonné opracování hřbetu. Opracování hřbetu je prováděno dvěma frézami a odřezky i prach jsou průběžně odsávány. Lepidlo je nejprve naneseno na hřbet a poté separátně na boky. Quickbinder umožňuje lepení tavnými lepidly nebo lepidly s přísadou PUR. Maximální výkon 2 000 vazeb za hodinu umožňuje rychlé zpracování zakázek o vyšších nákladech. Možný formát brožur je – výška 110 až 430 mm a délka 105 až 320 mm. Tloušťka hřbetu 3 až 70 mm.

Přesné řezání

Tiskárna Polygraf, s.r.o. je vybavena hned několika moderními řezacími stroji. K našemu stávajícímu řezacímu stroji Schneider-Senator E-line 115, který je plně programovatelný a splňuje ty nejvyšší požadavky na přesnost, aktuálně přibylo nové nejmodernější řezací centrum Wohlenberg 132 TS. Řezací stroj Wohlenberg 132 TS s šířkami řezu 132 cm a možností automatického generování řezacích programů vyniká vysokou produktivitou, bezpečností a přesností řezu. Součástí tohoto moderního centra je střásací zařízení Baumann BSB 3L a vykladač Baumann BA 3N. Samotné řezání je řízeno automatickým najetím na zvolený rozměr. Díky těmto řezacím strojům je požadovaný rozměr s minimální odchylkou a naše společnost je tak schopna dodávat tiskoviny s požadavkem na vysokou přesnost rozměru.