Tisk

Tisk

Heidelberg Speedmaster XL 75-5 | KBA New Rapida 105 + lakovací jednotka | KBA Rapida 74-8 SW | Přesná barevnost tisku - u nás samozřejmost!

Tiskový stroj Heidelberg Speedmaster XL 75-5

Tiskový stroj z produkce špičkového německého výrobce Heidelberg. Maximální formát papíru je u tohoto stroje 740×530 mm což umožňuje tisk do formátu B2 až pěti barvami nebo 4 barvy + strojový lak. Jde o moderní stroj s použitím nejnovějších technologií pro dosažení špičkových tisků s velice krátkou dobou přípravy nové zakázky. Díky rychlé přípravě tisku je stroj schopen vyprodukovat i několik malých zakázek za hodinu. Maximální výkon je 16 000 archů za hodinu. Spektrum potiskovaného materiálu je od 40 do 600 g/m2.

Maximální formát: papír 740 x 530 mm, potiskovatelná plocha 730×520 mm
Počet barev: 5
Síla potiskovaného materiálu: 0,03 – 0,8 mm
Rychlost tisku: až 16 000 archů za hodinu

Tiskový stroj KBA New Rapida 105 + LAK

Moderní tiskový stroj poslední generace formátu B1 vybavený online lakovacím zařízením včetně UV lakování z produkce špičkového německého výrobce KBA. Maximální formát papíru je u tohoto stroje 1050×740 mm což umožňuje tisk do formátu B1 až pěti barvami + dispersní či UV lak. Jde o moderní stroj s použitím nejnovějších technologií pro dosažení špičkových tisků s velice krátkou dobou přípravy nové zakázky. Maximální výkon je 16 000 archů za hodinu. Spektrum potiskovaného materiálu je od 40 do 800 g/m2.

Maximální formát: papír 1050 x 740 mm, potiskovatelná plocha 1040×720 mm
Počet barev: 5 + LAK (UV i dispersní)
Síla potiskovaného materiálu: 0,03 – 1,2 mm
Rychlost tisku: až 16 000 archů za hodinu

Špičkový barevný soutisk je zaručen díky kamerovému videosystému ACR Control, umožňující přesné a rychlé nastavení soutisku. Kamera průběžně registruje jakékoliv změny barevného soutisku, jež počítač vyhodnocuje a automaticky provádí korekce postranního, obvodového a diagonálního registru pro každou tiskovou jednotku zvlášť. Během velmi krátké doby je tak nastaven a průběžně vyhodnocován přesný soutisk tisku.

Nejmodernější osmibarvový tiskový stroj v ČR = KBA Rapida 74-8 SW 4

Špičkový osmibarvový tiskový stroj formátu B2 z produkce německé společnosti Koenig & Bauer – KBA Rapida 74-8 SW4.
Jde o stroj tisknoucí v maximálním formátu B2 (520 x 740 mm), přičemž produkční rychlost je při jednostranném potisku až 18 000 archů za hodinu, při oboustranném tisku 15 000 archů za hodinu.
Potiskovat lze široké spektrum materiálů od 40 do 500 gr./m2.

Výbava stroje KBA Rapida 74-8 SW 4:
Zajímavostí na tomto novém stroji je pak především to, že jde o instalaci v plné výbavě s celou řadou opčních systémů, které výrazně rozšiřují možnosti stroje. Oproti standardu je tak stroj vybaven například plně automatickou výměnou tiskových desek, probíhající zcela bez zásahu obsluhy. Samozřejmostí je automatické mytí protitlaků, ofsetových potahů a barevníků, stejně jako automatické nastavení stroje pro tisk na zvolený formát či přistavení obracecího zařízení a množství dalších opčních zařízení od ACR Control systému pasování pomocí videokamery po Spektrofotometrický densitometr na kontrolu barevnosti až po poprašovací systém Weko, který na základě informací o šíři tisku automaticky upravuje koridor pro poprašování. Systém navíc pracuje s ionizací tak, že nejprve nabije místa s tiskem a teprve poté dochází k jejich poprášení. Nepotištěná místa na archu tak zůstávají bez poprašovacího prášku.

Špičkový barevný soutisk je zaručen díky kamerovému videosystému ACR Control, umožňující přesné a rychlé nastavení soutisku. Kamera průběžně registruje jakékoliv změny barevného soutisku, jež počítač vyhodnocuje a automaticky provádí korekce postranního, obvodového a diagonálního registru pro každou tiskovou jednotku zvlášť. Během velmi krátké doby je tak nastaven registr pro obě strany tiskového archu. Díky tomuto opčnímu zařízení můžeme nyní i u velmi náročných zakázek spasovat tisk velmi rychle, což nejenom šetří čas obsluze, ale zároveň se díky tomu snižuje i množství makulatury potřebné k rozjezdu nové zakázky. To pochopitelně vede k tomu, že lze zpracovávat efektivněji i zakázky v menších nákladech.

Přesná barevnost tisku od prvního do posledního archu:

Veškeré naše tiskové stroje jsou vybaveny moderními pulty s integrovaným spektrofotometrickým scannerem pro průběžnou kontrolu kvality a barevnosti tisku.
Na každém tiskovém stroji provádíme pravidelné kalibrace a certifikace barevnosti aby jsme vždy dokázali dodat tisk v nejvyšší kvalitě a přesně požadované barevnosti.

K vysoké standardizaci tisku napomáhá doplnění stroje o výkonné spektrofotometrické pracoviště Densitronic S, které dokáže nejenom kontrolovat vytištěné škály, ale i sledovat kterékoliv místo na ploše archu. Obsluha si tak může zvolit problematická místa na archu, jež se mají hlídat, a pult automaticky kontroluje zvolené oblasti tisku čímž je zaručena přesná požadovaná barevnost tisku v průběhu tisku celé zakázky.

Další obcí zaručující velmi dobrou barevnost je i výbavení tiskárny centrálním rozvodem velmi kvalitních tiskových barev firmy Sun Chemical. Pro dosažení stálosti barevnosti za všech podmínek mají naše tiskové stroje vodou temperované barevníkové válce díky čemuž lze dosáhnout standardizovaných tiskových výsledků a barevného provedení i ve velmi teplém či chladném období.