Tisk

Zadání zakázky od A do Z

V této kapitole si stručně přiblížíme jak správně objednat zakázku do tisku. Správně zadaný titul je základem bezproblémového průběhu celé zakázky od tisku přes knihařské zpracování až po expedici.

1.
Pokud nemáte hned jasnou představu o vaší zakázce, je potřeba si vše řádně rozmyslet a naplánovat. Je důležité stanovit si cíle, které má zakázka (reklamní leták, publikace, katalog, vizitka atd.) plnit, zda jsou určeny na jednorázovou akci nebo se jedná o např. katalog – ceník, který bude používán po celý rok. Zda je nosičem jedné důležité informace, na kterou je potřeba upozornit nebo má reprezentovat a představit Vaši společnost… Po vyhodnocení těchto informací dochází ke grafickému zpracování zakázky (formát, barevnost…), přípravě pro tisk (vytvoření tiskového PDF) a zvolení druhu papíru a jeho gramáže.

2.
Ve druhé fázi následuje poptávka na naše kalkulační oddělení (kalkulace@tisk.cz), kde Vám naši kalkulanti poradí, zda je takto zakázka realizovatelná, mohou s Vámi konzultovat vhodný druh papíru, jeho gramáž, doporučí další zušlechtění jako je lakování, laminace…, domluvíte dopravu atd. Na základě těchto informací Vám stanoví cenu realizace Vaší zakázky a je jen na Vás, zda se rozhodnete o její realizaci v naší tiskárně.

Nápomocí Vám může být také náš rozcestník na záložce „PRODUKTY“ (druhý zleva) v horní liště webové stránky. Po rozbalení této nabídky se Vám zobrazí ikony jednotlivých zakázek, můžete vybírat z knih/publikací, katalogů/časopisů, skládaček/map, letáků/prospektů atd., kliknutím na vybranou ikonu se Vám zobrazí jednoduchý formulář poptávky zakázky.

poptavka-web
barevnost: CMYK jednostranný tisk – 4/0, oboustranný tisk 4/4, pátou nebo další barvu definujte jako PANTONE
rozměry: zadávejte ve formátu šířka / výška / hloubka
materiál: uveďte požadovanou gramáž a druh papíru
knihařské zpracování: tj. např laminace, počet skladů apod.
náklad: uveďte počet kusů
poznámky: uveďte vaše další požadavky

Při rozhodování a výběru se můžete orientovat na záložce „Základní polygrafické info“ dole na stránce, kde naleznete přehled druhů papírů, gramáží formátů, vazeb a v neposlední řadě i polygrafický slovníček vybraných pojmů.
Vodítkem Vám může být také objednávkový vzorový formulář: Objednávka tisku/zhotovení

3.
Poslední fází objednávky je samotná objednávka výroby na e-mail: info@tisk.cz, kam se můžete obrátit s žádostí o výrobu zakázky na základě kalkulace XY. Případně, zde můžete samozřejmě i zakázku poptat a naši výrobní technici jej předají na kalkulační oddělení.